piątek, 15 marca 2013

Zabawny Pan Czas.

Sekunda...Znajdująca się poniżej progu wykrywalności dla zwykłego człowieka, jest podstawową miarą czasu. (Ale to już wiecie:) ...
Przypomina również kropelkę rosy na dziwnej pajęczej nitce , którą nieustannie tkają niczego nie podejrzewający ludzie.

Rewolwerowiec:

Właściwie nie istnieje. 'Jest' jednocześnie przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Zwalnia, przyspiesza, kpi z ludzi. Niezamierzenie. Niewzruszony. Przerażająco nierzeczywisty. Ostateczny. Bicie serca może go uzmysłowić. Cisza również. I bezruch. Przeklinany czy wielbiony, nadal robi swoje... Jesteśmy skazańcami. On jest dla nas wszystkim, my dla niego niczym. Marnowany latami przez miliony istnień, najbardziej pożądany gdy dobiega końca dla któregokolwiek z nich. Jedyny Wielki Nieśmiertelny. Tak bardzo samotny...

Cokolwiek napiszę na temat czasu, nie ma znaczenia. Ale jeśli coś ma znaczenie, to właśnie czas.
Nigrum:
Czas to brama, broń, nauczyciel , sędzia, kat...To skrzydła stworzone dla ucieczki przed tym co poza nami i przed nami.Ogromna słoneczna kula rozdeptana przez olbrzyma i skrojona na miarę dla metalowego budzika.
Pamiętacie Oskara? Chłopca, który otrzymał 12 dni życia? I sama nie wiem czy dla tego 10 letniego mężczyzny była to kara czy łaska.
Oskar przeklął czas. Zatrzymał go dla swoich bliskich. Stworzył własną pajęczynę i zatrzasnął drzwi Śmierci. Dla tych dwunastu dni. Zamienił czas w próżnię, którą wypełnił myślą i milczeniem.
A my? Potrafilibyśmy powiedzieć sobie : "Dziś mam urodziny. Te dziesiąte, które przepłakałam. Chce przeżyć je jeszcze raz. " Albo : " W te dwa dni przywrócę  zapomniane dzieciństwo". Bo nikt nie pragnie śmierci i nie odważy się umrzeć na własne życzenie. Nie okroi nożyczkami tej plastycznej masy jaką jest czas... Sekunda. To z niej może zbudować świat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz